Warman® çamur pompaları için orijinal parça aldığınızda salyangoz astarı, pervane veya kenar astarından daha fazlasını elde edersiniz. Kullanım ömrü boyunca uzman desteğiyle daha yüksek pompa performansı sağlayacak, daha uzun süre dayanacak ve süreçlerinizin risk profilini azaltacak bir ürüne yatırım yaparsınız. 

Weir Minerals, ağır yük tipi uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmış Warman® pompa ürün yelpazesi için orijinal yedek parçaları sağlar. Orijinal ekipman üreticisinden (OEM) yedek parça temin etmekten faydalanmış müşteriler, gönül rahatlığının ve daha düşük kullanım ömrü maliyetleri kazanmanın tadını çıkarır. 

OEM parçaları daha güvenli bir seçimdir.  

Taklitçiler tasarım, imalat ve taşıma sırasında işin kolayına kaçıp, aşınmaya fazla dayanıklı olmayan malzemeler kullandığından ve güvenli kaldırma yöntemleri sağlamadığından taklit yedek parçaları kullanmak önemli ölçüde risk yaratır. 

Taklit hatalarından bileşenler arasında küçücük aralık bile sızıntıya, titreşime veya aşırı stres/gerilme yığılmasına yol açmasıyla bileşenlerde tehlikeli ve öngörülemez çatlaklar oluşturabilir. Sıkı kalite kontrol süreçlerimiz sayesinde OEM parçalarımızda bu sorunla karşılaşmazsınız.   

Kritik bileşenlerde hata meydana gelmesi çoğu zaman, zehirli ve aşındırıcı olan veya yüksek sıcaklıkta basınçta olan çamurun püskürmesine yol açar. Üstelik yüksek hızdaki küçük parçaların şarapnel gibi onlarca metreye dağılmasına sebebiye verebilir. Bu gibi durumlarda, bu parçaların diğer ekipmanlara veya çalışanlara çarpma riski çok yüksektir.  

Warman® çamur pompaları, her pompa bileşeninin son derece zorlayıcı, aşırı şartlar altında performans göstermesi esas alınarak dizayn edilir, üretilir ve kurulur. Bileşenlerin böyle bir yükün altından kalkmasını sağlamak müthiş zorlu bir iştir, en kaliteli üretim malzemeleri, uzun ve hassas tasarım süreçleri, üretimde sıkı kalite kontrolleri ve kapsamlı güvenlik testleri gerektirir.  

Ağır hizmet tipi bir değirmen devresinde 2700 çalışma saati sonrasında bir Warman® MCR® 150 pompası. 

Üstün üretim teknikleri OEM parçalarını güvenilir bir tercih yapar. 

Bunun ara bir çözümü yoktur: Taklit bileşenler Weir Minerals tarafından üretilen orijinal OEM ekipmanlarıyla aynı standartlarda imal edilmez.  

Uygun toleranslar olmadan, taklit parçalar işlevlerini birçok farklı şekilde yerine getiremeyebilir: astarlar arasındaki aralıkların sebep olacağı yüksek derece lokal aşınma, çalışma sırasında aşırı titreşim veya salyangoz çatlatmadan pervaneyi beslemeye ya da pompayı kapatmaya engel olan teçhizat enterferansı gibi.  

Bu sorunların yol açtığı hızlı aşınmanın dışında, OEM tasarımından farklı herhangibi bir geometrik sapma pompanın istenilen hidrolik performansını engelleyerek randımanı ve toplam işlem verimliliğini düşürür.  

Tüm dünyada en modern imalathanelerde geliştirilen dökme alaşım bileşenlerimiz, tüm gerekli mekanik özelliklere sahip yüksek kaliteli döküm elde etmek için belli bir ısıl işlemin yanı sıra tescilli kalıplama, metodlama ve dökme teknikleri gerektirir. Bu kompleks imalat süreçlerinde tersine mühendislik yapmak zor olduğundan ve her boyut ve bileşen için farklı olduğundan taklitçiler: 

  • Warman® çamur pompalarının aksine, zorlu şartlarda çatlamaya meyilli, yapısal olarak daha kalitesiz ve muhtemelen kusurlu bir ürün imal eder ya da 
  • Birleşinin geometrisini kendi imalat süreçlerine uydurmak için değiştirirler ve bu da kötü toleranslandırmalara sebebiyet vermesiyle istenen uygunluğu sağlayamazlar.  

OEM deneyimiyle desteklenen OEM ekipmanı  

Ne yazık ki hiçbir madencilik ekipmanı, ona uygulanan muazzam baskı nedeniyle sonsuza dek dayanamaz. İşte bu yüzden, tedarikçinizden alacağınız destek en az parçanın kendisi kadar önemlidir. 

Warman® çamur pompalarının orijinal parçaları, benzersiz global yardım ağımızla desteklenip, dünyanın neredeyse tüm önemli madencilik bölgelerine 200 km mesafede yer alan adanmış servis merkezlerini kapsar. Diğer bir deyişle, dünyanın her köşesindeki madenlerde on yıllarca benzersiz çalışma deneyimine sahip Weir Minerals mühendisleri kurulumdan yenilemeye, hatta kullanımdan kaldırma veya imha etmeye kadar her adımda size destek olmak için hazırdır.  

Üstün malzemeler daha uzun süre dayanır. 

Taklit edilen parçalardaki kalitesiz alaşımlar yalnızca arızaya meyilli olmakla kalmaz, aynı zamanda daha az ve öngörülemeyen ömür süreleri de pompanın bakım ihtiyaçlarını tüm tesisin bakımı ile verim içinde uyumlu hale getirmeyi son derece zorlaştırır. 

Orijinal Warman® yedek parçaları satın almanın belki de en büyük avantajı, Weir Minerals’in aşınmaya dayanıklı son teknoloji malzemelerini almanızdır. 

Çoğu durumda, korozyon direncinden ödün vermeden mükemmel bir sertlik ve dayanıklılık dengesi sağlayan ötektiğe yakın yüksek kromlu beyaz demir alaşımı Ultrachrome® A05 ile hiçbir şey kıyaslanamaz. 

Ancak Weir Minerals’in global malzeme teknolojisi ekibinin gerçek gücü, her durum için yalnızca bir alaşıma güvenmemeleridir. Sürekli genişletilen Ultrachrome® ve Hyperchrome® krom karbür alaşımları ürün yelpazesi, Weir Minerals mühendislerinin uygulamanızın ihtiyaçlarına uygun optimum aşınma çözümünü belirlemesine olanak tanır.  

Uzun vadeli müşteri ilişkisi işimizin temelidir ve mühendislerimiz sizlerle yakın bir şekilde çalışarak gelecekte ihtiyaç duyacağınız parçaların madeninizdeki değişen besleme şartları ve aşınma profillerine göre optimize edilmesini sağlar. 

En kötü ihtimaller gerçekleşir ise; bileşenlerin arızalanması sonucu ekipmanınızın bir kısmı devre dışı kalırsa, yerel dağıtım merkezlerimiz ve global lojistik ağımız sayesinde size doğru parçayı hızlıca teslim edebilir, yakında hazır bekleyen ekiplerimizle tekrar faaliyete geçmenizi sağlayabiliriz.  

Yedek parça seçimi, operasyon verimliliğini, güvenliğini ve ömrünü etkileyen bir seçimdir. Tüm etkenleri düşünerek karar vermek oldukça kritiktir.