Weir Minerals, Trio® TC hareketli şaft konik kırıcı ürün grubunu yeniledi. Trio® TC84XR, hareketli şaft kırıcılarını madencilik ile agrega endüstrilerinde nesiller boyu vazgeçilmez bir bileşen haline getiren dinamik tasarım unsurlarını içerir. Ayrıca daha uzun yıllar üretiminizin ayrılmaz bir parçası olarak kalmasını sağlamak için en son teknolojilerden faydalanır.

‘Trio TC konik kırıcının’ hareketli şaft tasarımının üstün performansı, ağır hizmet tipi ikincil ve üçüncül kırma uygulamalarında kanıtlanmıştır. Bu sağlam temelleri daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz. Ekibim kapsamlı bir tasarım süreci izledi. Bu kırıcının her santimini değerlendirip teste tabi tuttuk. TC84XR dışarıdan öncekilere benzer görünse de tasarımını ve kontrol işlevlerini yeniledik. Motoru artık daha büyük ve çok daha yüksek bir kırma kapasitesine sahip.’ diye konuştu, Weir Minerals Boyut Küçültme Mühendisliği Direktörü Mark Utecht.

‘Sonuç olarak kullanımı kolay, düşük aşınma oranına sahip ve daha az enerji tüketerek işletme maliyetlerini de düşüren inanılmaz dinamik, güçlü ve ileri teknoloji içeren bir kırıcı ortaya çıktı.’ diye ekledi.

Birçok orijinal ekipman imalatçısının (OEM) hareketli şaft konik kırıcı imalatına son verme kararı almasına rağmen, her madencilik ve agrega uygulamasının farklı olduğuna ve herkese uyacak tek bir yaklaşım olamayacağına inanan Weir Minerals, bu eğilime göğüs gerdi.

Bunun yerine, Weir Minerals, müşterileriyle birlikte çalışarak onlara kendi kırma ihtiyaçlarına en uygun makineyi sunmaktadır.

Bazı uygulamalarda ve durumlarda pedestal (sabit şaft) tipi kırıcılar daha uygun bir çözüm olabilir. İşte bu yüzden, Weir Minerals, üstün kaliteli Trio® TP pedestal stili makinesini hâlâ üretiyor.

Weir Minerals hem TC hareketli şaft hem de TP sabit şaft stili makineleri sunan tek global ekipman üreticisidir.

‘Weir Minerals, Trio TP ve TC sabit ve hareketli şaftlı konik kırıcıların kombinasyonu sayesinde, operasyon şartları veya uygulamalarına bakılmaksızın müşterilerine doğru teknolojiyi sunmaya devam eder.’ Weir Minerals Boyut Küçülme Mühendisliği Direktörü Mark Utecht diyor.

Trio® hareketli ve sabit şaftlı konik kırıcılar ileri seviyede gelişmiş hidrolikler, aşınmaya dayanıklı malzemeler ve en son teknolojileriyle günümüzün maden ve taş ocakları için tasarlanmıştır.

‘Artık gerçekten farklı bir seçeneğe sahip olan müşteriler için çok heyecan verici bir durum bu. TC ve TP serilerimizin kombinasyonu sayesinde müşterilerimizle, onlara uygun mevcut seçenekler hakkında samimi bir şekilde konuşabiliyor ve ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayan teknolojik öneriler sunabiliyoruz.’ diye konuştu, Weir Minerals Küresel Uygulama Direktörü Ekkhart Matthies.

Mevcut hareketli şaft stili makineleri tesiste Trio® TC84XR kırıcıyla değiştirmek artık kolay bir süreç çünkü hem boyutları birbirine çok yakın hem de ağırlıkları önceki hareketli şaftlı kırıcılardan pek farklı değil. Üstelik aynı ürünü ürettiğinden sonraki süreçlerde değişiklik gerektirmiyor. Bu durum, hareketli şaft stilindeki bir makineyi sabit şaft stilindeki bir makineyle değiştirirken ise böyle değil.

Diğer bir deyişle, mevcut devreleri yeniden tasarlamaya gerek yok.

Trio® TC84XR kırıcıdaki son teknolojik yenilikler sayesinde emniyet, işlevsellik ve güvenilirlik arttırıldı.

‘Weir Minerals olarak, hareketli konik kırıcıların, günümüzün zorlu kırma uygulamalarında oynadığı önemli rolü çok iyi anlıyoruz. Yılların deneyimini ve doğrudan müşteri geri bildirimini yenilikçi tasarımlar, en yüksek kalitede malzemeler ve en son teknolojilerle bir araya getiren yeni Trio TC84XR konik kırıcımızın bugün piyasadaki en güvenilir ve sağlam hareketli şaftlı konik kırıcı olduğuna inanıyoruz.’ dedi, Weir Minerals Küresel Uygulama Direktörü Ekkhart Matthies.

En ağır uygulamalarda performans göstermek üzere tasarlanan çetin Trio® TC84XR kırıcının bakımı ve çalıştırması kolaydır. Bu kırıcı, maden ve agrega uygulamalarında güvenilir bir şekilde olağanüstü kırma gücü ve yüksek beygir gücü sağlar.

TC84XR kırıcının sabit olmayan besleme ile çalışma ve değirmen çakılı kırma kabiliyeti, benzer konik kırıcılarla karşılaştırıldığında kısmen daha yüksek güç kapasitesiyle tasarlanmış büyük motorundan kaynaklanıyor. Bu kapasite, kırma gücünü artırarak verimliliği de yükseltiyor.

Ayrıca, tam otomatik tramp malzeme boşaltma ve ayarları geri döndürme sistemi de sabit olmayan beslemelerin yapılabilmesini sağlar. Tramp boşaltma sistemi, tesiste elektriklerin aniden kesilmesi sebebiyle konik kırıcının çalışmayı durdurması durumunda, kırma haznesini güvenli bir şekilde tahliye etmek için de kullanılabilir.

Daha çok sızdırmazlık elde etmek amacıyla yeniden tasarlanan soket takımı, soket ve sızdırmazlık halkasının işleme ayar gereksinimlerini azaltarak işlevselliği ve üretimi kolaylaştırır. Weir Minerals boyut küçültme ekibi, ara şaftı da yeniden tasarlayarak hem kaynak ve işleme gereğini ortadan kaldırdı hem de havalandırmayı ve toz geçirmezliği geliştirdi.

Trio® TC84XR kırıcı, TP serisi konik kırıcılarda olduğu gibi, ESCO® aşınma parçalarıyla donatılabilir, ESCO® alaşımlarıyla tasarlanmış aşınma parçaları özel gereksinimlerinize göre uyarlanabilir. ESCO 100 yılı aşan döküm, kurum içi mühendislik ve metalürji deneyimiyle, zaten dayanıklı olan bir makineyi en zorlu şartlarda bile emsalsiz bir makineye dönüştürür.

Tüm Trio® ekipmanları Weir Minerals’in dünyanın her köşesinde bulunan 160’ı aşkın tesisi ve eşsiz global hizmet merkezi ağı ile desteklenir.

Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin: info.global.weir/trio